Ponuky práce | technici.sk

Práca pre technikov?

Ponuky práce - informatika, konštrukcia, elektrotechnika, energetika, stavebníctvo, strojárstvo, výroba a telekomunikácie. Platový monitor.

Náplň práce Systémový inžinier

Misia

Komplexné zabezpečenie riadenia, správy, organizácie a rozvoja IT systému.

Popis pracovnej pozície

Systémový inžinier je všeobecná kategória. Spoločnými znakmi sú hlboké odborné znalosti a široké spektrum riadiacich a organizačných schopností zároveň. Z hľadiska odborného profesia systémového inžiniera zahrňuje široké spektrum expertov od hardwaru, cez software až po telekomunikácie. Systémom sa rozumejú produkty, služby alebo procesy, ktoré sú z hľadiska dôležitosti, zložitosti, komplexnosti alebo expertnej náročnosti vyčlenené ako samostatné systémy. Systémom sa v oblasti IT rozumie IS, jeho časť, špecializované aplikácie majúce kľúčový význam z hľadiska IS, z hľadiska užívateľov IS alebo z hľadiska klientov resp. zákaznikov. Napr. sieťový hardware, technické systémy z oblasti telekomunikácií, systém ochrany dát, SAP, servisná alebo technologická časť IS, proprietárny IS.

Typické činnosti

Ďalšie činnosti

Vyžadované znalosti

Vyžadované skúsenosti

Osobnostné požiadavky

Požadované vzdelanie

Ponuky práce Systémový inžinier

Naspäť

Partneri sekcie