Ponuky práce | technici.sk

Práca pre technikov?

Ponuky práce - informatika, konštrukcia, elektrotechnika, energetika, stavebníctvo, strojárstvo, výroba a telekomunikácie. Platový monitor.

Náplň práce Špecialista bezpečnosti IT

Misia

Zabezpečit všestrannú ochranu IS a jeho zložiek pred zneužitím a poškodením externými alebo internými útokmi.

Popis pracovnej pozície

Špecialista bezpečnosti IS vykonáva činnosti zabezpečujúce ochranu IS a jeho zložiek proti bezpečnostným hrozbám a nepriateľským aktivitám, ktorých cieľom je krádež informácií, financií, zničenie dát, znefunkčnenie činnosti IS, špionážna činnosť prípadne iné činnosti. Narušovanie bepečnosti má rôzne formy. Dnes najznámejšie sú vírusy/červy, spyware, DoS, phising, pharming. Narušiteľom môže byť aj interná osoba zneužívajúca prístupové práva. Implementuje preventívne postupy a procedúry, rieši havarijné stavy, zabezpečuje ozdravenie systému a obnovu dát po narušení systému.

Typické činnosti

Ďalšie činnosti

Vyžadované znalosti

Vyžadované skúsenosti

Osobnostné požiadavky

Požadované vzdelanie

Ponuky práce Špecialista bezpečnosti IT

Naspäť

Partneri sekcie