Ponuky práce | technici.sk

Práca pre technikov?

Ponuky práce - informatika, konštrukcia, elektrotechnika, energetika, stavebníctvo, strojárstvo, výroba a telekomunikácie. Platový monitor.

Náplň práce Databázový analytik

Misia

Návrh architektúry a systému riadenia dát a informácií pre efektívne zdieľanie a prístup k informáciám uloženým v DB systéme.

Popis pracovnej pozície

Databázový analytik navrhuje architektúru databázy a vyvíja riadiaci systém pre správu databázy. Na základe požiadaviek od užívateľov a konzultácií s ostatnými IT špecialistami, definuje typy informácií, ich organizáciu, hierarchiu prístupových práv, spôsob zobrazovania dát. Príkladom systému je napr. databáza klientov, knižničný systém alebo archív článkov spravodajského portálu. V porovnaní s DB administrátorom, analytik sa sústreďuje na tvorbu folozofie/štruktúry DB systému, DB administrátor predovšetkým definuje a zabečuje politiku prevádzkovania DB systému. Podľa typu organizácie sa náplne oboch pozícií môžu prekrývať, v prípade menších organizácií môžu splynúť do jednej.

Typické činnosti

Ďalšie činnosti

Vyžadované znalosti

Vyžadované skúsenosti

Osobnostné požiadavky

Požadované vzdelanie

Pracovné pozície s podobnou náplňou práce

Ponuky práce Databázový analytik

Naspäť

Partneri sekcie